W każdym tygodniu otrzymasz od nas konkretne wskazówki wdrażania poszczególnych strategii i komunikatów. Pokażemy Ci, które strategie działają natychmiast, a które wymagają więcej czasu.

Dzięki temu programowi nauczysz się:

rozwiązywać trudne sytuacje w grupie, ale też w kontakcie z rodzicem;

skutecznie budować motywację wewnętrzną u uczniów;

zachęcać dzieci do współpracy;

korzystać z narzędzi usprawniających pracę i skuteczną komunikacje;

dbać o porządek na lekcjach.

Jakie są zalety naszego kursu online?

Po pierwsze fakt, że jesteśmy praktykami. Same pracujemy z małymi dziećmi od 10 lat i dokładnie wiemy z jakimi wyzwaniami borykasz się na co dzień. Mamy swoje sprawdzone techniki i strategie działania i właśnie nimi będziemy się z Tobą dzielić. Zatem jest to kurs przepełniony praktycznymi rozwiązaniami.

Po drugie, przeprowadzimy cię przez Pozytywną Dyscyplinę stopniowo, krok po kroku. W każdym tygodniu otrzymasz jeden moduł oraz wskazówki, nad czym możesz pracować, co wdrażać, jakie rozwiązania stosować.


Uważamy, że jest to jedna z największych zalet tego kursu, bo aby szkolenie było efektywne muszą być spełnione co najmniej dwa warunki. 1 musisz wziąć aktywny udział w tym szkoleniu. 2 musisz zacząć wdrażać. I tak jak z 1-szym często nie mamy problemu, z 2 bywa gorzej.

PD oferuje mnóstwo różnych rozwiązań, natomiast rozwiązania te będą działały dopiero wtedy gdy je skutecznie wdrożymy. Dlatego nagrywając nasz kurs postawiłyśmy duży nacisk na część wdrożeniową.

Po trzecie, do każdego modułu jest dołączony pdf z ćwiczeniami, które będziesz wykonywać podczas oglądania kursu. Będziesz doświadczać, wyciągać wnioski i ćwiczyć. A wszystko po to, aby praca z dziećmi była dla ciebie przyjemnością.

Po czwarte, dzięki temu, że jest to kurs online, możesz wracać do nagrań po kilka razy. Co spowoduje, że wiedza twoja się ugruntuje, łatwiej i szybciej zaczniesz stosować to wszystko w praktyce. A poza tym, możesz oglądać ten kurs w dowolnych warunkach, np.,. siedząc w ulubionym fotelu i popijając kawusię.

Po piąte, otrzymasz bonusowe nagrania, w których m.in. zaprezentujemy nasze ulubione strategie, rozprawimy się z faktami i mitami na temat PD.

Jak wygląda program?

Forma: kurs online

Formy pracy: wykład, warsztat online

Czas: asynchronicznie

Miejsce: internet

Program ma formę kursu online, prowadzące zadbały o to, abyś mogła zacząć wdrażać poznane informacje już w trakcie przerabiania kursu. Kolejne moduły są odblokowywane w odstępie 7 dni, dzięki czemu masz czas na uzupełnienie kart pracy i wykorzystanie wiedzy w praktyce. Otrzymujesz dostęp do wcześniej nagranych lekcji, więc możesz je oglądać dowolną ilość razy.

Jak wygląda nasz kurs?

1. Pozytywne myślenie

Wyjaśniamy co to jest Pozytywna Dysycplina, jakie są jej filary, rozmawiamy o tym co jest źródłem stresu i jak go zmniejszać, opowiemy też o srodowisku sprzyjającym nauce.

Przyjrzymy się twojemu stylowi zarządzania grupą, jaki wpływ ma na grupę z która pracujesz oraz co możesz z tym zrobić.

2. Styl zarządzania

Dowiesz się dlaczego mózg ‘wyłacza’ się w stresie i co możemy z tym zrobić my oraz co możemy poradzić gdy nasz kursant przechodzi w tryb walki, ucieczki lub zamrożenia.

3. Działanie mózgu

Jest to dla mnie jedno z naważniejszych narzędzi PD. Dzieki niemu zrozumiałam dlaczego inni zachowują się tak jak się zachowują i nauczyłam się co mogę w tej sytuacji zrobić. Zatem w tym module poznasz różne strategie na zachowanie dzieci oraz skuteczne techniki Pozytwynej Dyscypliny.

4. Góry lodowe

Dowiesz się jakie są skutki stosowania kar oraz jakie skuteczne rozwiązanie proponuje PD w zamian. Porozmawiamy tez o nagrodach, czy działają, jaki mają wpływ na zachowanie dzieci oraz w jaki inny sposób możemy motywować dzieci do współpracy.

5. Kary i nagrody

Poćwiczymy różne formy komunikacji wzmacniającej, zachęcającej i motywującej do współpracy. Dowiesz się jaka jest różnica między pochwałą a zachętą oraz jaki wpływ na zachowanie dzieci maja etykiety.

6. Komunikacja

Opowiemy jeszcze więcej o naszych doświadczeniach, ulubionych technikach i rozprawimy się z mitami dotyczącymi PD.

7. Bonusowe nagrania

Jak widzisz jest to niezwykle praktyczny kurs, w którym znajdziesz ogrom wiedzy, naszego doświadczenia, sposobów skutecznego działania i zachęcania dzieci do współpracy.

Składa się z 7 modułów, a w każdym znajdziesz 5 lekcji. Do lekcji dołączone są pdf-y z ćwiczeniami do wykonania dla ciebie. Moduły otrzymujesz stopniowo, po kolei, tak abyś miał czas na obejrzenie i przećwiczenie.

Prowadzące:

Ewelina Dagiel- Surmańska

Pomagam przedsiębiorcom prowadzącym szkoły językowe budować i motywować zespół metodyczny w duchu Pozytywnej Dyscypliny. Na początku działalności mojej szkoły zdecydowałam, że chcę rozwijać swój team metodyczny. Dzisiaj mam swoje sprawdzone rozwiązania, dzięki którym moi pracownicy mogą się rozwijać i realizować swoje ambicje. Mój styl zarządzania pracownikami jest zgodny z założeniami Pozytywnej Dyscypliny, ponieważ uważam, że nie jest to jedynie metoda wychowawcza.


To jest postawa, którą prezentuję, wartości, którymi kieruję się na co dzień w życiu prywatnym i zawodowym. Ten sposób zarządzania sprawdza się w szczególności w kontekście pokolenia Y i Z.Głęboko wierzę w to, że nie ma edukacji bez relacji. Uważam, że zarządzanie grupą oraz umiejętność motywowania siebie i innych są podstawowymi umiejętnościami każdego lektora. Dlatego od 2 lat regularnie prowadzę warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny, w których wzięło udział kilkuset nauczycieli z całej Polski.

Agnieszka Pędzimąż

Nazywam się Agnieszka Pędzimąż. Jestem Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny i ze szczególnym zaangażowaniem wspieram i szkolę właścicieli placówek edukacyjnych oraz ich zespoły w zdobywaniu wiedzy i kompetencji, które ułatwiają komunikację.


Wspomagam lektorów, trenerów i wychowawców zarówno podczas szkoleń jak i konsultacji indywidualnych, w których wzięło udział mnóstwo osób z całej Polski.Kocham pracować z ludźmi a jeszcze bardziej patrzeć jak moje wsparcie daje efektywne rezultaty. Moje szkolenia dostarczają wiedzy z zakresu strategii motywacyjnych, wyznaczania celów oraz kompetencji z zakresu efektywnej komunikacji, radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi, pokonania własnych ograniczeń i rozwoju osobistego.

Oferta

Pakiet basic

Cena regularna 990zł,

Cena promocyjna 940zł

(do 20.05)

Kup teraz

6 modułów po 5 lekcji;

pdf-y z zadaniami do wykonania;

bonusowy moduł- sprawdzone praktyki;

do każdego modułu nagranie z podsumowaniem i wskazówkami co konkretnie możesz zacząć wdrażać od zaraz.

Kup teraz

Cena promocyjna 1340 zł

(do 20.05)

Cena regularna 1390 zł,

Pakiet premium

3 spotkania wdrożeniowe

z prowadzącymi na żywo.

do każdego modułu nagranie z podsumowaniem i wskazówkami co konkretnie możesz zacząć wdrażać od zaraz.

bonusowy moduł- sprawdzone praktyki;

pdf-y z zadaniami do wykonania;

6 modułów po 5 lekcji;

Dostęp na 6 miesięcy w obu pakietach.

Jak wygląda program?